workshopy, dílny, setkání

 

Workshopy, semináře, společné procházky a vyjížďky po Praze - to vše se koná v letošním roce. Jak projet Prahu bezpečně na kole, jak si vlastnoručně opravit kolo nebo najít nejlepší cestu, ale také podělit se o své zkušenosti a dojmy z pražských ulic či dát návrhy na jejich vylepšení můžete prostřednictvím webu či na osobních setkáních.

co se uskutečnilo - akce v roce 2016

NÁZEV AKCEKDETERMÍNPOZNÁMKA
For Bikes
Praha 1. 3. - 3. 4. 2016  
Do práce na kole ČR duben - květen 2016
Registrace byla uzavřena 8. 5. soutěž trvá až do konce května.
Bikesharing na Farmářských trzích ČR

7. 5. 2016

21. 5. 2016

Náš cyklo-stánek se představil na farmářských trzích na vltavské náplavce. Na místě byla růžová kola k zapůjčení pro pohodlné odvezení nákupu. Rozdávaly se pražské cyklomapy, které byly pro tento rok vydané v sadě 5 kusů a měřítku 1:25 000, informace o přepravě jízdních kol v MHD a radilo se, kudy na kole bezpečně.Specialisté na provoz v pražských ulicích doporučovali trasy Prahou na kole i v kombinaci s MHD.
Jak bezpečně jezdit Prahou na kole Rekola dílna - Dělnická 32, Praha 7 31. 5. 2016
Diskusní večer o bezpečné jízdě Prahou na kole, následovaný cyklo-tour městem.
European Cycling challenge Praha 1. - 31. 5.  2016  
Farmářské trhy na kole náplavka Rašínovo nábřeží, u železničního mostu 11. 6. 2016
Náš cyklo-stánek se představil na farmářských trzích na vltavské náplavce. Rozdávali jsme pražské cyklomapy, které byly pro tento rok vydané v sadě 5 kusů a měřítku 1:25 000 a ve spolupráci se sdružením Pražské matky jsme radili, jak a kudy chodit nebo kam hlásit nebezpečné přechody.
Grrrlz to grrrlz Dílna Bajkazyl 12. 8. 2016
Všemu a všem otevřený workshop základní údržby bicyklu.
Nakupování pro všechny Praha 30. 8. 2016 Odborný seminář pro pracovníky správy nákupních center a obchodních řetězců.
Společně budeme hledat cesty, jak odstraňovat bariéry na přístupových cestách k obchodům pro pěší, jízdní kola, rodiče s kočárky nebo vozíčkáře.
Skirt Bike Praha 1. 9. 2016 Spanilá jízda Prahou, ozdobená kola, sukně, dobrou náladu případně doprovod cyklokamarádky nebo cyklokamaráda s sebou. Vyrážíme v 18 hodin z Mariánského náměstí.
Jízdu zakončíme v kavárně.
Grrrlz to grrrlz Dílna Bajkazyl 21. 9. 2016
Všemu a všem otevřený workshop základní údržby bicyklu.
Den bez aut v Praze
Národní třída 22. 9. 2016
Divadlo, konference, výstavy, prohlídky, kapela, vyprávění, křest, diskuse, projekce, workshop, představení, setkání, předváděčka, interaktivní prohlídka, seznámení, znalostní soutěže, tipy na výlety, nové mapy, cestování do školy, test elektrokol, odměny, vědomostní soutěž, sdílení kol, komentované vycházky městem, různé typy závodních kol, balónky, dálkové trasy, ladění plánu Prahy, malování křídami na chodník, bosá chůze a mnohem víc!
Více na www.cistoustopou.cz/DenBezAut
Cyklozvonění
Praha 25. září 2016
Pohodové odpoledne v areálu U Ledáren v Braníku. Výlety na Zbraslav, dětský street-art, řádění na Pump Tracku, koncert, divadlo ....
Jak si cestu Prahou na kole užít a přežít Praha 10. 10. 2016 Diskusní večer o bezpečné jízdě Prahou na kole, následovaný cyklo-tour městem. Tentokrát na téma ježdění v dešti, v šeru a v mlze.

Kam dál?